7 бер. 2016 р.

Цифрове самоврядування як альтернатива бюрократії

Сьогодні багато саджавчан цікавляться інформаційними технологіями, та їх проявами у практичному житті. Саджавка в цій площині володіє певними перевагами оскільки в нас давно функціонує формальне середовище активістів, що уже протягом десятиліття впроваджують інформаційні технології у нашу повсякденність. Уже сьогодні маємо конкретні результати та ідеї щодо самозайнятості громадян та розвитку нашого краю вцілому попри вкрай важку фінансову ситуацію.

Історично так склалось, що велика кількість цінних із точки зору соціальної активності людей мігрували в пошуках заробітку закордон. Але тим не менше їхній інтелектуальний потенціал дуже потрібен вдома. Тому ми бачимо необхідність автоматизації також і місцевого самоврядування для того, щоб перетворити сільських обранців на лідерів, що очолюють перехід до інформаційного суспільства. Це потрібно щоб забезпечити також людям із обмеженими можливостями, а та мігрантам можливість участі у житті громади і мати доступ до адміністративних послуг в будь-який час, в будь-якому місці і за допомогою будь-якого пристрою. Для вирішення даної задачі можна використовувати, сучасне програмне забезпечення, що може стати рушійною силою самоврядування нового покоління, та зробити фізичну відстань між людиною і органом місцевого самоврядування не суттєвим чинником у прийнятті рішень.

Щоденні зміни, які відбуваються навіть на рівні села під впливом інформаційних технологій, підкреслюють важливість постійного діалогу між громадянами, підприємцями і владними установами. Ми сподіваємось сприяти виробленню рішень, що створять надійні та практичні системи, будуть заохочувати нововведення в сфері інформаційних технологій і прискорять економічний ріст села.

Нововведення - це життєва сила будь яких економічних перетворень. Визнання важливості інформаційних технологій може сприяти поліпшенню життя людей. Спільна робота усуне невизначеності і дозволить візуалізувати економічні процеси та прогнозувати їх розвиток.

Разом із тим ми повинні дотримуватись стійкої традиції розробки і впровадження нововведень шляхом інтеграції, створюючи при цьому нові зв'язки між існуючими механізмами і знаннями. Просування нововведень за допомогою інтеграції є однією з найбільш важливих задач - і можливостей, - що стоять перед владою і громадою зараз.

Інформаційні технології є рушійною силою економічної революції, за якою - нова епоха, що дає нам неймовірні можливосі будувати самодостатнє майбутнє.